Pláž Elli

11. června 2014 v 16:36 |  Pláže
Někteří lidé milují koupání v moři a slunění na širokých a živých plážích se slunečníky a lehátky, s plážovými kavárnami, surfařskými školami, a s mnoha dalšími nabídkami.

Jiní zase mají na dovolené na Rhodu rádi klid a hledají samotu v odlehlých zátokách, kde jen zřídkakdy narazí na na nějaké turisty. Rhodos je ale poměrně velký ostrov s mnoha možnostmi ke koupání a tak si zde každý přijde na své.

Osamělé malé zátoky se na ostrově Rhodos střídají s nekonečnými úseky pláží, ale i se skalnatým a částečně neschůdným pobřežím. Mnohé z nejkrásnějších pláží se nacházejí stranou od hotelů, takže se nabízí možnost vypůjčit si auto a pohodlně prozkoumat tento krásný a rozmanitý ostrov.

Na plážích v hlavním městě Rhodos je přirozeně velmi rušno. Leží skutečně opravdu blízko u centra, jsou v hojném počtu vybavené lehátky a slunečníky, a samozřejmostí je i možnost občerstvení.


Pláže ve městě Rhodos jsou plné života a zábavy, a také tady toho hodně uvidíte. Hlavní pláž Elli najdete poměrně blízko přístavu, a proto také nabízí krásný výhled na výletní lodě, které tady kotví. Pláž se rozkládá ve východní části hlavního města, sahá od přístavu Mandraki až k akváriu.

Její délka je několik set metrů, šířka až 35 metrů. Voda je křišťálově čistá a po většinu času klidná. Pláž Elli tvoří směs písku a oblázků, a je velmi dobře chráněná před větrem.

Zdejší moře u pobřeží je mělké, takže je ideální i pro rodiny s dětmi. A tak tato, jedna z nejoblíbenějších na ostrově, pláž bývá často přeplněná návštěvníky.

Vzhledem k blízkosti pobřežní silnice a rušného přístavu na pláži Elli opravdu klid mít nebudete. Samozřejmě si zde můžete vypůjčit lehátka a slunečníky, restaurace a bary jsou v bezprostřední blízkosti.

Můžete si zde samozřejmě vyzkoušet i nějaké ty vodní sporty, např. parasailing, jízdu na banánu, Flyfish Boot anebo potápění.

Pokud už vás to na Elli bavit nebude, můžete se vydat za poznáváním okouzlujícího starého města, které je jedním z nejlépe dochovaných středověkých měst v Evropě a je určitě hlavním lákadlem na ostrově Rhodos.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama