Charaki

17. května 2014 v 11:55 |  Letoviska
Na klidné mořské straně řeckého ostrova Rhodos, mezi letovisky Lindos a Archangelos, leží Charaki, jedna z nejkrásnějších rybářských vesniček v celém Řecku.

Daleko od masové turistiky nabízí díky svému jedinečnému kouzlu ideální prostředí pro odpočinkovou dovolenou a na zájezdy na Rhodos sem přijíždějí hlavně turisté, kteří si chtějí během svého času volna odpočinout.

Jednoduchost, klid, vynikající služby, ale především pohostinnost jsou charakteristickými rysy Charaki, a jsou také důvodem, proč je tato oblast jedním z nejoblíbenějších prázdninových míst na ostrově Rhodos.

Charaki se nachází na začátku krásné pláže o délce 5 km, pouhých 38 km od centra hlavního města Rhodos. Je schopné vyhovět všem potřebám rekreantů, to vše v kombinaci s klidem rybářské vesnice jakoby z jiných časů.

V letním období místo navštěvují jak stálí hosté, tak i noví turisté, kteří chtějí poznat krásnou krajinu tohoto jedinečného prostředí. Vypadá to tady totiž občas jako "ráj na zemi".

Vesnička nabízí romantickou malou zátoku, domy postavené v tradičním stylu, kopec se středověkým hradem Faraklos, archeologické naleziště, nádherné pláže s křišťálově čistou vodou, skály a jeskyně "Kokkini Ammos" a "Aghia Agathi".

V tradičních tavernách můžete ochutnat pestrou paletu pochoutek známé a zdravé řecké kuchyně. V tradičních kafeteriích zase můžete relaxovat se šálkem kávy s dezertem, nebo si dát drink hned u moře.

Poloha Charaki je ideální pro ty hosty, kteří hledají na Rhodu pohodovou a klidnou dovolenou a zajímají se o archeologická naleziště, ale i pro ty, co mají rádi zábavu a nakupování.

Pokud se vydáte k hradu Faraklos, počítejte s poměrně strmým stoupáním, odměnou vám ale bude nádherný výhled do okolí a večer též romantický západ slunce.

V místě najdete i půjčovnu automobilů a motocyklů, a nic vám tak nebude stát v cestě vydat se na výlet třeba do 10 kilometrů vzdálené obce Lindos s historickou akropolí.

Zajímavá je také návštěva místa Epta Piges se sedmi prameny, Petaloudes s Údolím motýlů, hlavní město Rhodos a jeho stará část nebo ostrov Prasonisi s rájem pro surfaře.

Milovníci nejrůznějších aktivit jistě ocení nabídku vodních sportů, jako je například plavání, windsurfing, vodní lyžování, wakeboarding, jízda na banánu, kanoistika, rybaření a plachtění, nebo také jízdu na kole, jogging a turistiku.

Na místní pláži je možno zapůjčit si slunečníky a lehátka, k dispozici jsou i sprchy a toalety. V jejím okolí najdete na pobřežní promenádě několik taveren.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama