Faliraki

7. března 2014 v 9:17 |  Letoviska
Původně nevýznamnou rybářskou vesničku Faliraki najdete na východní části pobřeží řeckého ostrova Rhodos. Leží asi 18 km od hlavního města Rhodos.

Dnes je Faliraki známým letoviskem, jež se začalo rozvíjet již na přelomu 70. a 80. let 20. století, a od té doby patří k nejnavštěvovanějším místům a k "turistickým centrům" na Rhodu.

Historická část rybářské vesnice bohužel musela ustoupit z větší části cestovnímu ruchu. Ale přesto i dnes najdete přímo u obce Faliraki osamělé starší, malé, místními rodinami vedené hotely, které ještě připomínají tradiční Faliraki.

Dnešní Faliraki se vyznačuje protáhlou, mírně se svažující písečno - oblázkovou pláží, která se připojuje severně od starého jádra bývalé rybářské vesnice. Od konce 80. let bylo v blízkosti pláže postaveno mnoho nových hotelů.


Moderní několikapatrové hotely mají vlastní restaurace, diskotéky a také mnoho menších obchodů se suvenýry. Na pláži si můžete vyzkoušet celou řadu vodních sportů, které nabízejí i hotely, například vodní lyžování, šlapadla, plachetnice anebo surfování. Kromě toho tady najdete také vodní zábavní Water Park.

Během hlavní letní sezóny v letovisku Faliraki tu potkáte velké množství turistů, uslyšíte převážně němčinu nebo angličtinu, řečtinu jen skutečně zřídka. Před sezónou a po ní už tady nepotkáte téměř živáčka, jen místní obyvatele.

Z města můžete podnikat i zajímavé výlety, je to ideální výchozí bod. Například se trajektovou dopravou dostanete do města Lindos, místní autobusovou linkou zase do hlavního města, jež je vzdáleno asi 20 minut jízdy.

Severně od zátoky Faliraki Bay následuje skalnatý úsek pobřeží, za kterým leží slavné termální lázně Kalithea. Jižním směrem se rozkládá vesnička Ladiko anebo zátoka Anthony Quinna.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama