Apolakkia

12. února 2014 v 10:14
Vnitrozemskou vesničku Apolakkia najdete v jižní části řeckého ostrova Rhodos. Žije zde jen necelých 500 stálých obyvatel.

A jak se sem dostanete? Pokud pojedete autem po silnici podél pobřeží na východě ostrova severním směrem, ještě před městečkem Gennadi odbočte doleva.

Obec Apolakkia se rozkládá v údolí mezi dvěma kopci, v blízkosti pobřeží Egejského moře. Leží necelých 80 kilometrů od hlavního města Rhodos a 40 km od letoviska Lindos.

Díky své poloze je to ideální výchozí bod pro nejrůznější výlety a také pro milovníky pěší turistiky, protože okolí Apolakkie nabízí nejrůznější trasy.

Místní lidé se živí převážně zemědělstvím, a sice hlavně pěstováním melounů, jejichž produkce patří k největším na Rhodu.


Pokud se chcete v obci Apolakkia ubytovat, k dispozici jsou vám soukromé pokoje v několika rodinných penzionech. V centru obce se pak můžete najíst v tavernách, které nabízejí místní speciality.

Jestli budete chtít navštívit nějaké památky, asi budete zklamáni. Téměř žádné v Apolakkii totiž nenajdete. V blízkosti vesničky stojí ale malý kostel Agios Georgios, postavený ve 13. století, a pozůstatky kostelíku Agia Irini.

Nedaleko se také rozkládá přehrada, ke které se dostanete, pokud ještě před vjezdem do vesničky Apolakkia odbočíte směrem doprava a budete sledovat značky s nápisem Dam.

Nejbližší pláž Apolakkia Beach, známá také jako Limni, je skvělým místem pro vyznavače slunění a koupání v moři. Leží na západní straně ostrova Rhodos, je asi 3,5 km dlouhá a až 35 metrů široká.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama