Pláž Ladiko

14. ledna 2014 v 10:53 |  Pláže
Řecký ostrov Rhodos nabízí návštěvníkům spoustu pláží, k těm nejhezčím určitě patří pláž Ladiko. Přesněji ji najdete v severovýchodní části ostrova, od hlavního města je vzdálená asi 15 kilometrů.

A jak se k ní dostanete? Z ostrovní metropole se sem vydejte po pobřežní silnici, která pokračuje dále k městům Kolymbia a Lindos. Odbočíte z ní u letoviska Faliraki směrem doleva, u jedné benzinové stanice značky BP.

Za chvilku dojedete opět k další křižovatce, na které se vydáte směrem doleva. Cesta vás dále zavede po cca 1 km nejen k pláži Ladiko, ale po dalším přibližně 1 km i k zátoce s pláží Anthony Quinna.

Pláž se stala oblíbenou mezi návštěvníky nejen svou přírodní krásou, ale také tím, že se zde natáčel britsko - americký film Děla z Navarone (The Guns of Navarone), z období 2. světové války.

Hlavní role v tomto filmu ztvárnily slavní herci Gregory Peck, David Niven a Anthony Quinn. Posledně jmenovaný v jedné ze scén v tomto filmu právě na této pláži umírá. Na jeho počest tak byla pojmenována nedaleká zátoka s pláží.


Malou zátoku s pláží Ladiko na řeckém ostrově Rhodos tvoří jemný písek i oblázky. Pobřeží se do moře svažuje velmi pomalu, pláž je tak ideální pro rodiny s dětmi. K zapůjčení jsou zde připravené slunečníky a lehátka, samozřejmě za poplatek, jak je tomu na všech veřejných plážích. Pro občerstvení v horkých dnech je zde k dispozici nedaleká taverna.

Pláž je velmi oblíbená mezi milovníky podmořského života, pro šnorchlování i potápění. Milovníci přírody se zase vydají do okolí, které nabízí zelené borovicové lesy. Můžete si zde pronajmout i jednu z loděk, kotvících v zátoce, a vydat se na průzkum pobřeží.

Pokud máte rádi klid, vyhněte se pláži Ladiko zejména v měsíci srpnu, kdy je zde opravdu hodně návštěvníků. Po zbylé letní měsíce je zde méně rušno, a bude se vám tady určitě líbit víc než v okolních letoviscích Afandou nebo Faliraki.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama