Pláž Ialyssos

21. ledna 2014 v 10:32 |  Pláže
Na řeckém ostrově Rhodos najdete mnoho krásných pláží, k těm oblíbeným zcela určitě patří pláž Ialyssos ve stejnojmenném letovisku. Najdete ji v západní části ostrova, navazuje na ní hned další pláž, a sice Ixia.

Vzhledem k tomu, že se pláž Ialyssos rozkládá pouze pár kilometrů od letiště ve městě Rhodos, mohou zde některé návštěvníky nepříjemně vyrušovat letadla, která se chystají na přistání.

Pláž je tvořená převážně oblázky, pobřeží se do moře svažuje většinou poměrně prudce. Díky tomu, a také kvůli poměrně silnému větru ze západu, velkým vlnám a podmořským proudům, není pláž Ialyssos moc vhodná pro rodiny s dětmi.

Pláž Ialyssos má nejen soukromé hotelové úseky, kam mají přístup pouze ubytovaní hosté, ale samozřejmě také části pro veřejnost. Tady si můžete zapůjčit za poplatek lehátka a slunečníky, nebo si vyzkoušet vodní sporty.

V nabídce jsou například vodní lyže, jízda na "banánu" nebo vodní skútry. Nesmíme ale zapomenout na windsurfing, který je na Rhodu velmi populární. Pláž Ialyssos je totiž u surfařů díky silnému větru velice populární. Dokonce je každoročně místem konání různých mistrovství, a to nejen řeckých, ale i světových.


K dispozici je půjčovna surfů a začátečníci se mohou třeba i přihlásit do nějakého kurzu v místní surfařské škole. Pro suchozemské sportovce jsou na pláži vybudovaná plážová hřiště pro volejbal nebo fotbal, v nejbližším okolí najdete i tenisové kurty.

Pokud dostanete hlad a žízeň, k občerstvení je na pláži Ialyssos i v jejím blízkém okolí připraveno mnoho plážových barů a taveren. Při jasné obloze si u drinku můžete užívat výhled na moře, kde v dálce můžete zahlédnout poloostrov Malá Asie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama