Zátoka Anthony Quinna

18. prosince 2013 v 10:25 |  Pláže
Zátoku Anthony Quinna najdete na pobřeží řeckého ostrova Rhodos, a sice v jeho východní části. Hlavní ostrovní město je odtud vzdálené jen několik kilometrů.

A jak se k zátoce dostanete? Pokud pojedete od města Rhodos, vydejte se po pobřežní silnici, která vede k letovisku Lindos. Odbočte u Faliraki doleva a pokračujte dále směrem k moři.

Cesta se po chvíli rozděluje a vlevo vede k zátokám Ladiko a Anthony Quinn. K té první zátoce přijedete po ujetí vzdálenosti cca 1 km, a k cíli vaší cesty po dalším 1 km. Odtud už ani silnice dále nevede a vy tu můžete auto zaparkovat a vydat se k moři.

Zátoku s pláží najdete na krásném místě ostrova Rhodos, je obklopené kolem dokola prudkými stěnami skal. Pláž tvoří oblázky a moře je průzračně čisté. Pobřeží se svažuje do vody pomalu, moře je tak ideální i pro koupání malých dětí.


Místo je oblíbené nejen mezi milovníky slunění a koupání, ale také mezi vyznavači šnorchlování. Viditelnost pod hladinou moře je zde totiž více než dobrá a vám tak nic nebrání v poznávání pestrého podmořského světa.

Jak možná již název zátoky napovídá, získala své pojmenování na památku mexicko - amerického herce Anthony Quinna. Ten zde totiž v 60. letech minulého století natáčel snímek z období 2. světové války, Děla z Navarone (Guns of Navarone).

Na základě rozhodnutí místní rady mu dokonce zátoku věnovali. Na konci 20. století bylo ovšem toto rozhodnutí zrušeno, nicméně název zátoky se už nezměnil.

Nějaký stánek s občerstvením přímo u moře nenajdete, ale můžete vyrazit do nedaleké taverny, ke které se dostanete během chvilky po pár schodech. Budete z ní mít krásný výhled na moře a pláž.

Pokud vás už nebude bavit lenošení na pláži, můžete podniknout nějaké pěší výlety do okolí. Třeba do blízkého letoviska Faliraki, cesta vede po malém kopečku. Hezká cesta je také na malou náhorní planinu, ze které budete mít skvělý výhled.

Na cesty v každém případě doporučujeme nějakou pevnou obuv, okolí zátoky je z větší části skalnaté a kamenité.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama