Pláž Afandou

30. prosince 2013 v 9:37 |  Pláže
Mezi oblíbené pláže na řeckém ostrově Rhodos patří určitě i ta, kterou najdete v letovisku Afandou na východním pobřeží.

Její délka je téměř 5 kilometrů, i když se v některých turistických pramenech můžete dočíst jen o poloviční délce. Díky své šířce nabízí mnoho možností pro odpočinek i zábavu všem, kdo si zvolí dovolenou na ostrově Rhodos. Tvoří ji především oblázky, ale místy je i jemný písek.

Začátek pláže najdete severním směrem od letoviska Kolymbia, končí pak jižně od městečka Faliraki. Je umístěna v široké zátoce a dělí se do více úseků.

Ten severní se rozkládá v části Traganóu, následuje úsek u golfového hřiště, který je široký asi 40 m, a tvoří ho oblázky. Na něj se nakonec napojuje kilometry dlouhá hlavní pláž Afandou s pískem a oblázky.


A jak se k pláži Afandou dostanete? Pokud pojedete po silnici z městečka Lindos severním směrem podél pobřeží, dojedete až k vesničce Afandou. Odtud je to k pláži už jen kousek.

Odbočit můžete třeba vedle travnatého hřiště na golf, cesta dál vede hned podél pobřeží. Pláž už tak budete mít na dosah ruky a z auta si tak můžete pohodlně vyhlédnout nějaké to místo, které vám bude vyhovovat.

S parkováním si také nemusíte dělat starosti, k zaparkování je tady určeno hned pár míst k tomu určených. Pokud nemáte vypůjčené auto a vydáte se sem veřejnou dopravou, počítejte s tím, že cesta z autobusové zastávky k pláži vám bude trvat asi čtvrt hodinky. Na pláž také z centra obce jezdí malý turistický vláček.

Pro návštěvníky pláže Afandou jsou připraveny veřejné toalety, sprchy, za poplatek si můžete vypůjčit lehátka a slunečníky. Pokud se nechcete jen opalovat a koupat v moři, můžete si zde zkusit nějaké ty vodní sporty od místních firem.

Až dostanete žízeň a hlad, navštivte některou z plážových taveren, které nabízejí vychlazené nápoje, zmrzlinu i místní speciality. Ti nejmenší návštěvníci ostrova Rhodos si určitě rádi vyzkoušejí některé z dětských hřišť.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama