Lindos

19. prosince 2013 v 9:43 |  Letoviska
Vesnička Lindos se nachází na východním pobřeží řeckého ostrova Rhodos. Od jeho stejnojmenného hlavního města je vzdálená asi 50 kilometrů.

Díky své poloze, památkám i pláži je to velmi oblíbené místo pro strávení letní dovolené u moře na Rhodosu. Toto místo se určitě vyplatí navštívit, pokud jste ubytovaní i na jiném místě ostrova.

Vesnička je postavena na opravdu hezkém místě ostrova Rhodos, a sice na skalnaté vyvýšenině. Na stejném místě můžete také obdivovat pozůstatky její antické Akropole a pevnosti, ze kterých budete mít krásný výhled na moře.

Chcete-li se na Akropoli vydat, během letní sezóny tady narazíte na mnoho turistů, kteří si památku chtějí prohlédnout. Nejlepší je vydat se sem brzy ráno či až k večeru, kdy není takové horko. Cesta na vrchol je totiž za horkých slunečních paprsků poměrně obtížná.

V případě, že máte vypůjčený automobil, a přijedete sem tímto autem, parkování je možné ještě před začátkem vesničky. Dále se už o parkování ani nepokoušejte, do centra autem vjet nesmíte, a navíc tady mnoho parkovacích míst ani není.


Ale nebojte se, pěšky až do centra nemusíte, doveze vás tam zdarma místní bus, určený pro návštěvníky. Na Akropoli ale musíte vyrazit již pěšky nebo třeba na oslovi.

Pokud do Lindosu na ostrově Rhodos přijedete místní autobusovou dopravou, budete muset také vystoupit ještě před centrem, a sice na náměstí Platia Eleftheria. Odtud je to ale do centra opravdu jen kousek.

Cesta vás povede úzkými uličkami, ve kterých můžete lehce zabloudit. Budete míjet krásné malé domy, staré až 400 - 500 let, které jsou ozdobené kamínkovými mozaikami.

Zajímavou památkou je kostelík Panagia, který byl postaven někdo mezi 14. a 15. stoletím. Uvnitř něj jsou k vidění krásné fresky z 18. století, jejichž autorem je mnich Symi.

Přestože Lindos navštěvuje mnoho lidí, místo si dosud udrželo původní atmosféru. Místní taverny nabízejí příjemné posezení se skvělými specialitami, a ubytovat se můžete v jednom ze soukromých penzionů popřípadě hotelů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama